Haziran 25, 2024
Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sk. Perpa Ticaret Merkezi A Blok K : 14 No: 2200 Şişli / İSTANBUL
Spor

Tebrikler Mete Gazoz, Canıgönülden Tebrik Ediyorum…

Mete Gazoz dünya okçuluk şampiyonu olarak hepimizi gururlandırdı…

Türk milli okçu Mete Gazoz, Almanya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası erkekler klasik yay finalinde nefes kesen bir performans sergileyerek Kanadalı Eric Peters’i 6-4 yenerek altın madalya kazandı. Berlin’de yapılan şampiyonada çeyrek finalde Şili’den Ricardo Soto’yu 6-2 mağlup eden Mete, adını son 4 isim arasına yazdırmıştı.TÜRKİYE: Faik Samet, Adis, Efe, Bedirhan, Arslan, Burutay, Volkan (L), Berkay (L) (Kaan, Arda, Mirza, Mert Matiç)

Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, Dünya Şampiyonasında da Zirvede

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonasında da göz dolduran bir performans sergileyerek yarı finalde Brezilyalı Marcus D’Almeida’yı 7-3 yenerek adını hem finale hem de 2024 Paris Olimpiyatları’na kota almaya hak kazandı. Finalde ise Mete, yine bir Kanadalı sporcu olan Eric Peters’i 6-4 yenerek dünya şampiyonu oldu.

Tarih Yazan Milli Okçu Mete Gazoz: İlk Türk Dünya Şampiyonu

Türk milli okçu Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda tarih yazarak Türk sporunun gururu oldu. Altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonası’nda bir Türk okçu olarak adını tarihe yazdıran Mete, aynı zamanda Dünya Şampiyonası tarihinde finale çıkan ilk Türk okçu unvanını da elde etti. Olimpiyat şampiyonluğunun ardından Dünya Şampiyonluğuyla da zirveye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

Genç Yetenek Mete Gazoz’un Başarı Dolu Hikayesi

Mete Gazoz’un eşsiz başarı dolu hikayesi, Türk sporuna ilham veriyor. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda İtalyan Mauro Nespoli’yi yenerek olimpiyat şampiyonu olan Mete, Berlin’deki Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda da unutulmaz anlara imza attı. Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu unvanlarına sahip olması, Mete’nin genç yaşta elde ettiği büyük başarılardan sadece birkaçı.

Milli Gurur Mete Gazoz, Başkent Berlin’de Zaferin Mimarı Oldu

Başkent Berlin’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda adından söz ettiren Mete Gazoz, Türkiye’nin gururu oldu. Çeyrek finalde Ricardo Soto’yu mağlup ederek son 4 isim arasına adını yazdıran genç sporcu, yarı finalde Brezilyalı rakibini geçerek hem finale yükseldi hem de 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı elde etti. Finaldeki üstün performansıyla Kanadalı Eric Peters’i yenerek dünya şampiyonu olması, Mete’nin Berlin’de zaferin mimarı olduğunu gösterdi.

Görüşlerinizi paylaşın

  • Gereksiz
  • Yararlı
  • İlgi çekici